Biznes z tradycjami

W naszym mieście znajdują się prężnie działające firmy z bogatą tradycją, dużym potencjałem i rozpoznawalną marką, których produkty trafiają do klientów na całym świecie. Leszczynianie to ludzie przedsiębiorczy, pracowici i zdeterminowani w dążeniu do celu, którzy rozwijają gospodarczo nasze miasto.

LFP to firma posiadająca ponad stupięćdziesięcioletnią tradycję. Jako Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa od 1992 roku. LFP Sp. z o.o. jest spółką pracowniczą ze 100% udziałem kapitału polskiego. Prywatyzacja firmy dała początek intensywnemu rozwojowi oraz głębokim zmianom w systemie zarządzania.

Jest krajowym liderem w produkcji pomp i systemów pompowych oraz jednym z najnowocześniejszych producentów komponentów żeliwnych na świecie. Swój potencjał opiera na sile swojej marki, wiedzy wysoko wykwalifikowanych pracowników oraz na stosowaniu najnowocześniejszych standardów i technologii.

Otrzymana przez leszczyńską firmę nagroda w konkursie „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” potwierdza, że LFP to dobry pracodawca wyróżniający się m.in. stosowaniem dobrych praktyk 
w zakresie przestrzegania przepisów. 

Spółką o ugruntowanej pozycji światowej mającą siedzibę w Lesznie jest Spinko

Firma ta zajmuje się w produkcją wysokiej jakości odlewów ciśnieniowych ze stopów aluminium, precyzyjną obróbki odlewów aluminiowych i żeliwnych dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma specjalizuje się w produkcji elementów do turbosprężarek oraz systemów hamulcowych. Wykonuje również klamki aluminiowe. 

Zatrudnia około 500 doświadczonych pracowników, a wysokiej jakości produkty SPINKO, w 80% są eksportowane.

Firma Flamco Meibes rozpoczęła działalność w 1991 roku. Aktualnie jest częścią międzynarodowej spółki Aalberts N.V. z siedzibą w Holandii. Zajmuje się dystrybucją produktów Meibes oraz pełni również funkcję wyłącznego dystrybutora firm Rossweiner, Simplex i Seppelfricke na terenie Polski, Litwy, Łotwy i Estonii.

Flamco Meibes specjalizuje się w produkcji węzłów cieplnych oraz mieszkaniowych stacji wymiennikowych – Logoterm oraz w sprzedaży armatury i urządzeń techniki grzewczej do sieci hurtowni instalacyjnych. Jako firma nowoczesna i świadoma ekologicznie jest aktywna również w obszarze odnawialnych źródeł energii.

Tradycje LESPIN sięgają 1951r. Początek marce dała Spółdzielnia Pracy „Dozór Mienia”, zarejestrowana 12 stycznia 1951 roku, której podstawowym obszarem działania było strzeżenie mienia i osób.

Aktualnie LESPIN jest regionalnym liderem w zakresie usług: ochroniarskich (ochrona mienia i osób), utrzymania czystości oraz szycia usługowego na powierzonych materiałach. Ponadto świadczy usługi pralnicze, pośrednictwa pracy oraz wynajem biur w Lesznie.

Wytwórnia Szpilek Iza w Lesznie została założona w 1928 roku. Firma jest największym w Polsce producentem wsuwek do włosów oraz szpilek fryzjerskich. Oferta produkowanych wyrobów obejmuje również ozdoby do włosów.

Jako jedyna firma w Polsce posiada kompletną i zarazem unikatową linię technologiczną do produkcji tych wyrobów. Zastosowanie nowoczesnych technologii, jak również posiadane przez pracowników firmy doświadczenie sprawia, że wyroby produkowane przez Wytwórnię cechują się najwyższą jakością.