Zainwestowali w Lesznie

Korzystne warunki dla prowadzenia biznesu w Lesznie potwierdza liczba inwestorów, którzy zdecydowali się tutaj prowadzić swoją działalność. Strefa Przemysłowa VASA to obszar ponad 20 ha, który jest w pełni zagospodarowany. W ostatnich kilku latach przedsiębiorcy postawili na Strefę Inwestycyjną I.D.E.A., podejmując decyzję o zakupie terenu i rozwoju swoich firm na tym atrakcyjnym obszarze.

Firma prowadzi działalność w Lesznie od 2006 roku, a w Strefie Inwestycyjnej I.D.E.A. od 2016r. Na powierzchni 3 hektarów przy ul. Geodetów, zakupionych od miasta, funkcjonuje hala produkcyjna o powierzchni 6 000 m2 oraz biurowiec o powierzchni 2 000 m2. AWILUX oferuje najnowocześniejsze rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej, opierając swoją produkcję o niemiecką technologię firmy SCHÜCO International.

 

Ensinger Polska jest oddziałem handlowym firmy Ensinger GmbH, która w Lesznie działa od 21 lat, a w Strefie Inwestycyjnej I.D.E.A. od 2012 roku. Ensinger Polska jest wiodącym dostawcą wysokiej jakości półwyrobów z tworzyw sztucznych, takich jak płyty, pręty, rury z termoplastycznych tworzyw sztucznych. 

Dzięki dużym możliwościom magazynowania, a także efektywnemu systemowi zarządzania firma oferuje bezpośredni i szybki dostęp do bardzo szerokiej oferty tworzyw. Istnieje możliwość docinania półproduktów do pożądanej wielkości i produkcji tzw. formatek. W stałej ofercie magazynowej Ensinger posiada szeroki wybór materiałów polimerowych – od tworzyw standardowych: wałki i płyty PE (polietylen) i konstrukcyjnych, takich jak poliamid (PA), poliacetal (POM), poliester (PC, PET) po wysokotemperaturowe termoplasty takie jak PTFE, PEEK, poliarylosulfony (PPSU, PES, PSU), poliimidy (PI, PEI, PAI). Ensinger dysponuje bardzo dobrze wyposażonym Działem Cięcia, dzięki czemu półprodukty docinane są na wymiar wskazany przez odbiorcę. 

To pierwszy inwestor, który zdecydował się na zakup i uruchomienie działalności w podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” w Lesznie. Głównym profilem działalności IMOLI są kompleksowe usługi w zakresie produkcji folii HDPE i LDPE. Poza tym IMOLA świadczy nowoczesne usługi magazynowania. Do dyspozycji klientów jest 30 000m2 powierzchni magazynowej oraz 20 000 miejsc paletowych.

 

Manufaktura Drewna to firma z wieloletnią tradycją, która prowadzi działalność w Lesznie już od 1963 roku, a wyrosła z pasji tworzenia niepowtarzalnych mebli. W związku z rosnącym popytem na produkty właściciele firmy podjęli decyzję o budowie nowego zakładu produkcyjnego. W Strefie Inwestycyjnej I.D.E.A. w podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK” na terenie o powierzchni 0,8264 ha powstała hala produkcyjno-magazynowa wyposażona w nowoczesny park maszynowy z częścią biurową oraz ekspozycyjną. 

Główne produkty Manufaktury to stoły, ławki, meble skrzyniowe i łóżka oraz inne meble wykonywane na indywidualne zamówienia klientów. To pierwsza firma z branży drzewnej, która powstanie na terenie podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Lesznie. Manufaktura Drewna wyróżnia się tym, że meble wykonywane są ręcznie od początku do końca. Każdy mebel traktowany jest jako indywidualny produkt, a doświadczony zespół pracowników wkłada w niego całą pasję i wiedzę. W Manufakturze duże znaczenie ma dbałość  o środowisko naturalne, które dało ten niezwykły materiał jakim jest drewno.

 

To lokalna firma działająca od 2016 r. na działce o powierzchni 3 ha w Strefie Inwestycyjnej I.D.E.A., dostarczająca na rynek rury osłonowe oraz akcesoria do kabli. 

Q-SYSTEMS jako pierwszy w Polsce uruchomił produkcję karbowanych, wielowarstwowych rur osłonowych przeznaczonych do ochrony kabli układanych w ziemi. Istotne jest to, że unikalna technologia produkcji Q-SYSTEMS pozwala na wykorzystanie w procesie produkcyjnym materiałów pochodzących z recyklingu, przyczyniając się do ochrony środowiska naturalnego, a jednocześnie pozwala na uzyskanie produktu posiadającego doskonałe parametry mechaniczne przy zachowaniu wysokich walorów estetycznych.

VMI Poland to firma wchodząca w skład TKH Group NV – koncernu macierzystego międzynarodowej grupy firm specjalizujących się w tworzeniu i dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań telekomunikacyjnych, budowlanych i przemysłowych, to lider w produkcji złożonych maszyn i urządzeń służących do produkcji opon. Wśród klientów VMI są najwięksi producenci opon na świecie tacy jak Michelin, Bridgestone, Goodyear czy Pirelli. To zaszczyt, że właśnie w naszym mieście powstają produkty wykorzystywane przez światowe renomowane firmy.

W 2017 roku firma rozpoczęła działalność w Strefie Inwestycyjnej I.D.E.A. Powstał wówczas obiekt o powierzchni 13 500 metrów, w nowoczesnej architekturze, spełniający światowe wymagania dotyczące sprawności energetycznej i ekologii. W 2018 roku dobudowano dwie hale produkcyjne o powierzchni 8 000 metrów. Równolegle z rozwojem infrastruktury intensywnie powiększa się zespół pracowników. Na chwilę obecną firma zatrudnia blisko 150 osób i wciąż powstają nowe miejsca pracy. Preferowani kandydaci to osoby z wykształceniem technicznym, głównie mechanicy, mechatronicy, elektrycy oraz elektronicy.

Schrade Kabeltechnik podobnie jak wyżej wspomniana firma VMI wchodzi w skład TKH Group NV. Zlokalizowana jest w Strefie Inwestycyjnej I.D.E.A., gdzie wspólnie z VMI Poland zajmuje obiekt przy ul. Budowlanych. 

Produkuje wiązki kablowe wykorzystywane w maszynach i pojazdach budowlanych, ratrakach, żurawiach morskich, silnikach, w kolejnictwie oraz w branży medycznej, robotyce i segmencie audio-video, w aparatach stomatologicznych, skanerach oczu, systemach nawigacyjnych w kosmosie, łodziach podwodnych czy w interaktywnych kostiumach do gier wideo. Wszechstronność Schrade Kabeltechnik najlepiej pokazują zrealizowane projekty: wykonana w 30 godzin wiązka do dźwigu o długości 30 metrów, w skład której wchodzi 500 kabli czy wykonywana w minutę wiązka o tolerancji 0,5 mm, w której izolacja żył ściągana jest na ciepło, a następnie cynowana.

Firma BENDERS Sp. z o.o. powstała jako odpowiedź na coraz większą profesjonalizację usług związanych z plastyczną obróbką blach. Specjalnością firmy jest gięcie i cięcie blach o długości do 8,2 m oraz grubości 3.00 mm. Szybka realizacja zleceń i obsługa to czynniki, które pozwoliły firmie wystartować w 2005 roku i rozwijać się do dnia dzisiejszego.

Wypadkowa wielu kompetencji pracowników, zaangażowanie oraz nowoczesna technologia sprawia, że firma realizuje zlecenia z całego kraju i nieustanie poszerza zakres swojej działalności. Benders ma na swoim koncie setki zrealizowanych projektów oraz wielu klientów podejmujących wieloletnią współpracę.

Klienci cenią Benders za jakość, solidność oraz elastyczne podejście do realizowanych zleceń. Firma jest również otwarta na niestandardowe projekty, zarówno w zakresie technologii wykonania, materiałów oraz kształtu, jak i terminów realizacji.

Tak szeroki zakres produktów oraz wysoką jakość firma jest w stanie zapewnić głównie dzięki wykwalifikowanemu i profesjonalnemu zespołowi, wspieranemu przez nowoczesny sprzęt. 

Firma ROBINSONS funkcjonuje w Strefie Inwestycyjnej I.D.E.A. od 2015 roku, na terenie podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”. ROBINSONS zajmuje się produkcją konstrukcji hal stalowych rolniczych, przemysłowych wraz z kompleksowym ich wykonaniem.  

Przedsiębiorstwo oferuje również wykonanie różnorodnych elementów stalowych według projektu. Konstrukcje mogą być cynkowane ogniowo bądź malowane w zależności od wymagań klienta. Załoga firmy ROBINSONS posiada duże doświadczenie, fachową wiedzę dzięki czemu firma realizuje nawet najbardziej wymagające projekty, zgodnie z procedurami i certyfikacją według normy EN-ISO 1090. Oferta ROBINSONS skierowana jest do klientów indywidualnych jak i firm poszukujących budynków konstrukcji stalowej. 

To pierwsza firma z Leszna, która otrzymała zezwolenie na wsparcie realizacji inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji dzięki współpracy miasta z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „INVEST-PARK”.

Lou to firma rodzinna ze 100% kapitałem polskim, specjalizująca się w projektowaniu, szyciu i sprzedaży sukienek damskich, a znajdująca uznanie klientek w Polsce a także poza granicami naszego kraju. Ofertę Lou stanowią przede wszystkim projektowane przez firmę sukienki, jednak w sklepie znajdziemy również dodatki do stylizacji, takie jak opaski oraz gumki do włosów, obuwie czy też bransoletki. Unikalne i charakteryzujące się wysoką jakością produkty Lou powstają w Lesznie, a sprzedawane są głównie przez własne sklepy internetowe – w Polsce jest to https://lou.pl.

Przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność w 2014r., a w związku z dynamicznym rozwojem oraz rosnącymi potrzebami rynku w zakresie wyżej wymienionej gamy produktów, właściciele firmy podjęli decyzję o rozwoju w naszym mieście w Strefie Inwestycyjnej I.D.E.A.

 

 

To kolejna firma z Leszna, która funkcjonuje na terenie podstrefy Leszno Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

Unitec to firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości okien i drzwi, które znajdują uznanie klientów również poza granicami naszego kraju. 

Przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność w 2009r., a w związku z dynamicznym rozwojem oraz rosnącymi potrzebami rynku w zakresie oferowanej przez Unitec oferty produktowej, właściciel firmy podjął decyzję o rozwoju w naszym mieście w Strefie Inwestycyjnej I.D.E.A.