Potencjał leszczyńskiej gospodarki

Prawie 9 320 działających w Lesznie przedsiębiorstw (w tym 110 z kapitałem zagranicznym), z różnych branż i o zróżnicowanej wielkości przesądza o tym, że leszczyńska gospodarka jest prężna i elastyczna, dzięki czemu łatwo reaguje na oczekiwania rynku.

Dominuje w niej sektor usług, który stanowi 78 % w strukturze gospodarczej miasta oraz jest miejscem pracy dla 62 % pracujących w Lesznie. Z dużym powodzeniem rozwija się sektor małych i średnich firm, co świadczy o dużej przedsiębiorczości mieszkańców oraz dobrych warunkach do rozwoju biznesu.

Leszno kojarzy się bezsprzecznie z wysoką aktywnością gospodarczą mieszkańców. Markę leszczyńskiego biznesu stanowią zarówno firmy duże, jak również lokalny „mikro-biznes”, prowadzony w sposób rzetelny, nierzadko od kilku pokoleń, który stanowi o gospodarczych tradycjach i przywiązaniu do jakości. Polityka miasta nastawiona jest na budowanie silnej tożsamości gospodarczej miasta. Jesteśmy dumni, że lokalne firmy wytwarzają produkty znajdujące zastosowanie na całym świecie.